Zabezpieczenie w instalacjach elektrycznych

Instalacja elektryczna domowa wymaga zabezpieczeń, aby działać poprawnie i nie być zagrożeniem dla domowników. Nie może mieć miejsca sytuacja, kiedy złe zabezpieczenia instalacji elektrycznej mogą wywołać spięcia, a więc nie tylko grozić utratą prądu, ale i uszkodzeniem cennych sprzętów domowych, pożarami czy porażeniami.

Dlaczego dochodzi do zwarć?

Instalacje elektryczne w domach jednorodzinnych i mieszkaniach mają wiele zastosowań – to właśnie one zasilają nasze urządzenia kuchenne, lampy, telewizory czy komputery. Elektryczność trafia do domu zazwyczaj w dwóch rodzajach obwodów, oświetleniowym i w postaci gniazd na ścianach. Duże natężenie prądu zwiększa wydzielanie ciepła, co może doprowadzić do tzw. zwarcia. Zwarcie może nastąpić również, kiedy zalejemy odbiorniki wodą lub uszkodzimy ich w inny sposób.

Instalacja elektryczna domowa – bezpieczne użytkowanie

Przede wszystkim należy nie dotykać gołymi rękami nieizolowanych części obwodu, chronić dostęp do nich przed dziećmi, nie dokonywać żadnych napraw bez pomocy fachowca oraz chronić odbiorniki przed zalaniem. Niezbędne są też rutynowe kontrole stanu instalacji – do ich regularnego wykonywania zobowiązał nas Ustawodawca co 5 lat. Więcej o tym obowiązku w naszym artykule.

Instalacje elektryczne w domach jednorodzinnych

Zabezpieczenia instalacji w domach jednorodzinnych leży po stronie właściciela obiektu, a nie zarządcy – często zapominamy o tym fakcie. Zarówno okresowe badania, jak i bieżące naprawy i modernizacje elektryki w domu to nasza troska, wynikająca z obawy o domowników i drogie sprzęty w naszych domach. Warto zgłosić się do fachowców, którzy zajmują się naszą elektryką w najlepszy możliwy sposób.

Dlaczego warto wybrać Eljot Kraków?

W naszej firmie pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści, którzy znają się na swoim fachu. Ich wiedzę i umiejętności poświadczone są certyfikatami i aktualnymi pozwoleniami na wykonywanie rozmaitych usług elektrycznych, w tym również niezbędnych zabezpieczeń instalacji. Swoją pracę wykonujemy solidnie, fachowo i w dobrej cenie – zaufało nam już setki klientów z całego Krakowa i okolic. Warto postawić na specjalistów w branży!

Kiedy potrzebujesz elektryka do zabezpieczeń instalacji? – Budowa domu (nowe instalacje elektryczne w domach jednorodzinnych) – Awaria lub uszkodzenie instalacji elektrycznej w domu – Częste spięcia w instalacji – Przestarzałe odbiorniki

Skontaktuj się z nami! Nasi fachowcy chętnie przyjadą do Twojego domu i zweryfikują potrzeby z elektrycznością. Jeśli okaże się, że to fałszywy alarm, nic nie ryzykujesz, a zyskasz pewność, że wszystko jest w porządku. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Menu