Wymiana instalacji elektrycznej

Remontujesz? Wymiana instalacji elektrycznej to prace, które warto rozważyć przy okazji zmian remontowych w mieszkaniu czy domu. Przestarzałe rozwiązania, zła kondycja przewodów, niewłaściwy montaż czy gruntowne zmiany w ułożeniu mebli to z pewnością okazje sprzyjające, do całkowitej wymiany elektryki. Dzięki temu zyskamy przede wszystkim bezpieczeństwo – bez groźby pożarów czy porażenia prądem, ale również większą wygodę. Czas na wykonanie instalacji elektrycznej w Twoim domu!

Wymiana instalacji elektrycznej – kiedy wymienić?

Instalacje starsze niż 20 lat zdecydowanie wymagają wymiany – nawet jeśli nie całościowo, to z pewnością o najważniejsze elementy. Przed decyzją najlepiej powierzyć ocenę ich stanu doświadczonemu elektrykowi. Wymiana instalacji elektrycznej jest wskazana, kiedy stan przewodów jest kiepski (stare aluminiowe przewody), mamy przestarzałą tablicę rozdzielczą ( bezpieczniki tropikowe powinny być zastąpione wyłącznikami nadmiarowo- prądowymi oraz wyłącznikami różnicowo-prądowymi), w mieszkaniu jest zły stan puszek przyłączeniowych itd. Czasem jednak niezbędna będzie tylko modernizacja – dlatego ocenę warto powierzyć specjaliście.

Montaż instalacji elektrycznej

Montaż instalacji elektrycznej jest konieczny przede wszystkim w wypadku, kiedy decydujemy się na całkowitą wymianę elektryczności w domu. W zależności od przyczyn tych zmian – takich jak przestarzałość sprzętu, konieczności zwiększenia liczby odbiorników, bardziej korzystne ich umiejscowienie, proces ten wygląda inaczej. Nowoczesna tablica rozdzielcza (rozdzielnica domowa) to również bardzo ważny powód, dla którego potrzebna jest w domu nowa instalacja elektryczna. Montaż powinien być przeprowadzony przez specjalistę.

Większa wygoda elektryczności

Kiedy decydujemy się na całkowicie nowy projekt elektryki w naszym domu czy mieszkaniu, warto na nowo przyjrzeć się naszemu umeblowaniu i zastanowić się, czy nie będą tu potrzebne jakieś zmiany. Układanie instalacji elektrycznej w domu od nowa to przede wszystkim wygoda – możemy umiejscowić gniazdka i oświetlenie w taki sposób, w jakim jest to najbardziej korzystne dla każdego pokoju. Szczególnie, kiedy w czasie remontu planujemy zmianę ustawień. Dlatego układanie instalacji elektrycznej trzeba dokładnie przemyśleć. Instalacje elektryczne? Montaż to nasza specjalność. Jeśli mieszkasz w Krakowie i poszukujesz solidnej realizacji, elastycznego podejścia i niskiej ceny, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem!

Menu