Wykonanie instalacji elektrycznej

Wykonanie instalacji elektrycznej – od projektu do gotowego domu

Montaż instalacji elektrycznych musi być poprzedzony projektem takich instalacji, a projekt – planem rozkładu mebli i urządzeń w każdym pomieszczeniu. Jeśli nie wiesz, jak powinien wyglądać dobry projekt instalacji elektrycznych, zapraszamy do tego artykułu. Znajdują się tam kompleksowe informacje w zakresie uzyskiwanie podobnej dokumentacji – niezbędnej, aby otrzymać pozwolenie na budowę.

Montaż instalacji elektrycznej w domu. O czym pamiętać?

Montaż instalacji elektrycznej w mieszkaniu, to rozprowadzanie instalacji elektrycznej ( a więc i prądu), odpowiednio, po całym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym. Zabieg ten powinien być wykonany zgodnie z normami bezpieczeństwa, z aktualną wiedzą na temat elektryki oraz z uwagą na jak największą wygodą dla użytkowników. Prowadzenie instalacji elektrycznej powinno być wykonane na podstawie umeblowania mieszkania – liczba i rodzaj kontaktów powinna być dostosowana do konkretnych urządzeń i pomieszczeń, innych w każdym domu.

Montaż instalacji elektrycznej – gdzie, ile i na jakiej wysokości gniazdka?

Każde pomieszczenie wymaga innego montażu.

W pokojach zasada mówi o jednym, podwójnym gniazdku wtyczkowym na każde 5m2 powierzchni, ale jeśli znajduje się tam wiele sprzętu RTV, to możebyć ich więcej. Gniazdka powinny być montowane na wysokości 30 cm nad podłogą.

W przedpokoju – jedno gniazdkowe wtyczkowe, 30 cm nad podłogą.

W kuchni – minimum pięć gniazd, styk ochronny, ok. 115 cm nad podłogą. Jedno gniazdko powinno być 16-amperowe.

W łazience – minimum dwa gniazdka bgryzgoszczelne, dwa ze stykiem ochronnym oraz jedno 16-amperowe, jeśli w tym pokoju będzie zasilana pralka.

Powierz to zadanie specjalistom

Wykonawstwo instalacji elektrycznych powinno się oddać ekspertom – z wieloletnim doświadczeniem, którzy są na bieżąco z przepisami prawa, dysponują odpowiednimi pozwoleniami oraz na podstawie projektu potrafią przeprowadzić podłączenie instalacji elektrycznej w 100% bezpieczny sposób. W Eljot Kraków zajmujemy się tym od lat!

Wymiana instalacji elektrycznej w Twoim domu

Wymiana instalacji elektrycznej jest najlepsza wtedy, kiedy w naszym domu istnieje elektryka starsza niż 20 lat i planujemy remont. W innym przypadku możemy zdecydować się na jedynie modernizację, która jest znacznie tańsza. Ocenę stanu elektryki w domu należy powierzyć specjaliście, który sprawdzi stan elektryki w naszym domu i będzie wiedzieć, czy konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej. Koszt jest zależny od wielu czynników – najlepiej napisać do nas w sprawie konkretnej wyceny.

Skontaktuj się z Eljot Kraków

Cena wykonania instalacji elektrycznej? Napisz do nas! Zespół Eljot Kraków to specjaliści, którzy czekają na Twoją wiadomość w sprawie wszelkiego rodzaju instalacji. Posiadamy niezbędną wiedzę, doświadczenie i zezwolenia, aby wykonywać naszą pracę w 100% satysfakcjonujący dla klienta sposób. Zapraszamy do kontaktu!

Menu