Rodzaje instalacji elektrycznych

Instalacja elektryczna w domu ma wiele oblicz – tak samo jak wodna czy gazowa, posiada wiele różnych rodzajów. Domowa instalacja elektryczna dzieli się przede wszystkim na nadtynkową, podtynkową i wtynkową, w zależności, jak sama nazwa mówi, od jej umiejscowienia.

Rodzaje instalacji elektrycznych w domu jednorodzinnym

Instalacje dzielimy na rodzaje względem powierzchni ściany – kable możemy kłaść pod tynkiem, o grubości min. 5 mm (podtynkowa), możemy również mocować instalację elektryczną za pomocą gwoździ i drutów ( wtynkowa). Trzecią możliwością, najczęściej używaną w piwnicach, garażach, na zewnątrz budynków, jest instalacja nadtynkowa, mocowana w listwach przypodłogowych lub za pomocą specjalnych uchwytów lub gwoździ. Poza samym okablowaniem ważne są również pozostałe elementy całej sieci, takie jak łączniki, puszki rozgałęziające i oczywiście gniazdka. Wszystko to służy nie tylko komfortowemu rozmieszczeniu dostępu do elektryczności w domu, ale i bezpieczeństwu mieszkańców i sprzętów. Sieć powinna być położona zgodnie z ogólnymi wytycznymi, w najlepszym możliwym miejscu, aby zapewnić wygodę z jego korzystania wszystkim domownikom. Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym może mieć różne rodzaje, w zależności od pomieszczenia i potrzeb.

Instalacje elektryczne? Wybierz Eljot!

Eljot Kraków to specjaliści, którzy z elektryką są na Ty. Doskonale znamy się na swoim fachu i wiemy, że instalacja elektryczna w domu musi być położna w najlepszy możliwy sposób – bezpieczny dla domowników, a zarazem wydajny i komfortowy. Dostęp do prądu to podstawowa potrzeba każdej rodziny, musi być więc zaspokojona w należyty sposób. Nasi specjaliści to elektrycy z ogromnym doświadczeniem, latami praktyki i ze wszystkimi aktualnymi certyfikatami i pozwoleniami, które udowodniają ich możliwości w zakresie elektryczności w domach. Domowa instalacja elektryczna z nami to czysta przyjemność. Czekamy na Twój telefon!

Skontaktuj się z nami!

Nasz zespół obsługi klienta czeka na kontakt z Twojej strony. Żadne instalacje elektryczne w domu nie mają przed nami tajemnic. Niezależnie czy przeprowadzasz remont, czy budujesz nowy dom, nasze usługi w 100% Ci się przydadzą. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz na naszej stronie internetowej.

Menu