Projekt instalacji elektrycznej w mieszkaniu

Projekt instalacji elektrycznej w mieszkaniu – dlaczego taki ważny?

Pożar, brak prądu, zwarcia – to tylko niektóre z wypadków, którego przyczyną jest zła kondycja lub niewłaściwe rozplanowanie instalacji elektrycznej w mieszkaniach. Dlatego jeśli przeprowadzasz remont,mieszkasz w kamienicy czy innym budynku z przestarzałą instalacją, powinieneś przemyśleć nowy projekt instalacji elektrycznej mieszkania, aby było w 100% bezpieczne dla domowników.

Projekt instalacji elektrycznej mieszkania. Na co zwrócić uwagę?

Czy w Twoim domu są takie przyrządy, jak wyłączniki nad-prądowe (bezpieczniki), ochronniki przeciwprzepięciowe czy włączniki różnicowo- prądowe? Jeśli nie, oznacza to, że instalacja elektryczna w Twoim mieszkaniu nie spełnia podstawowych standardów bezpieczeństwa. Innymi sygnałami, że niezbędny będzie remont, mogą być zarówno różnego rodzaju wypadki z elektrycznością, które pojawiają się ze znaczną częstotliwością (np. zwarcia), ale i również wiek i stan mieszkania, który wiele może nam powiedzieć o stanie instalacji.

Schemat instalacji – wszystko zależy od potrzeb

Właściwy projekt instalacji elektrycznej w mieszkaniu to dokumentacja szczegółowa i bardzo indywidualna – dostosowana do rodzaju i ilości sprzętu, jaki w mieszkaniu się znajduje. Innego rodzaju instalacja jest również w łazience – normy określają w tym pomieszczeniu 4 strefy, które różnią się natężeniem elektryczności oraz oczywiście specjalną izolacją, która oprze się zachlapaniom. Nie istnieje więc uniwersalnych schemat instalacji, który pasowałby do każdego rodzaju budynku czy mieszkania.

Instalacje? Będą potrzebni specjaliści

Projekt instalacji elektrycznej mieszkania to dokument, który może uratować nasze życie. Nieprawidłowo rozplanowana i zamontowana elektryka w domu, grozi porażeniem prądem (np. w łazience) czy groźnym dla całego budynku pożarem. W żadnym wypadku nie można tego robić samodzielnie – tylko doświadczony elektryk jest w stanie dokonać prawidłowej analizy i na jej podstawie stworzyć projekt, który będzie spełniał normy bezpieczeństwa.

Zapraszamy do kontaktu z zespołem Eljot – odpowiadamy na pytania dotyczące instalacji elektrycznej w mieszkaniu oraz umawiamy się na spotkanie w Państwa czterech kątach. Nasi specjaliści to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji z elektryczności w Państwa domu. Czekamy na wiadomość!

Budujesz dom? Sprawdź nasze porady dotyczące – projektowania instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym.

Menu