Projekt instalacji elektrycznej domu

Projekt instalacji elektrycznej domu jednorodzinnego – jeden z koniecznych elementów dobrze zaprojektowanej nieruchomości, w której wszystkim domownikom będzie mieszkało się wygodnie. Odpowiednie rozmieszczenie włączników, gniazd elektrycznych i oświetlenia to podstawa dobrego projektu – późniejsze zmiany są zazwyczaj bardzo trudne do przeprowadzania lub wręcz niemożliwe. Projekt instalacji elektrycznej domu to również niezbędna dokumentacja, żebyśmy otrzymali zgodę na budowę.

W Eljot od lat tworzymy projekty instalacji elektrycznych w domach jednorodzinnych. Uważamy, że doskonałe grono fachowców i wiele lat doświadczeń to podstawa satysfakcjonującego projektu. Jeśli szukasz specjalistów-elektryków – skontaktuj się z nami!

Projekt instalacji elektrycznej domu jednorodzinnego

O czym warto pamiętać?

Projekt elektryczny domu jednorodzinnego? Nie tylko wnętrza!

Projekt instalacji elektrycznej domu, to nie tylko rozmieszczenie przewodów elektrycznych w pokojach, ale również w ogrodzie, garażu, pomieszczeniach gospodarczych czy bramie. Często o tym zapominamy i nieprzeprowadzamy dokładnej analizy, aby potem w pośpiechu dokonywać zmian – często nieprzemyślanych. Dlatego przypominamy o tym zawsze naszym klientom – plan instalacji elektrycznej domu to również ogród!

Zanim zlecisz projekt, porozmawiaj z architektem wnętrz

Najlepiej, jeśli masz już gotowy plan od architekta i znasz przyszłe rozmieszczenie mebli. To bardzo ułatwia odpowiednie rozmieszczenie elektryczności w domu – np. w pobliżu lamp, stref wypoczynku, biurek, urządzeń kuchennych i łazienkowych. Bez takiego planu gospodarowania przestrzeni ciężkim lub nawet niemożliwym zadaniem, będzie precyzyjne rozmieszczenie elektryczności. Jego zmiana w późniejszym czasie może być bardzo trudna, a przez to i kosztowna. Dlatego projekt elektryczny w domu zamawiamy dopiero po rozmowie z architektem, jeśli zlecamy tą pracę specjaliście, lub po własnych ustaleniach.

Masz wątpliwości? Chwyć kredę!

Dobrze rozrysować, np. kredą na podłodze, położenie mebli i dodatków (np. lamp) w każdym pokoju domu i na tej podstawie, wraz z fachowcem, rozplanować najwygodniejsze położenie gniazdek elektrycznych, oświetlenia itd. Choć takie działania mogą zająć nam kilka godzin to są tego warte – dzięki nim mamy 100% pewności, że elektryczność w naszym domu będzie wygodna i dostosowana do potrzeb. Taki plan instalacji elektrycznej domu „na żywo” to rozwiązanie, które wielokrotnie polecaliśmy naszym klientom.

Zaproś na budowę specjalistów z Eljot – wspólnie stworzymy najlepszy plan instalacji elektrycznej w Twoim domu.

Nie czeka Was budowa, ale remont w mieszkaniu? Sprawdźcie, jak powinien wyglądać dobry projekt instalacji elektrycznej w mieszkaniu

Menu