Konserwacja i modernizacja instalacji elektrycznej

Każde urządzenie w naszych domach wymaga regularnych zabiegów konserwacyjnych – nie inaczej jest w przypadku elektryki. Konserwacja instalacji elektrycznej nie wymaga żadnych pozwoleń ani projektów – wystarczy wybrać tylko odpowiedniego podwykonawcę, który zajmie się naszą elektryką, naprawi usterki itd. Jednak modernizacja instalacji elektrycznej często wymaga osobnych projektów. Więcej o projektach instalacji elektrycznej możecie przeczytać tutaj.

Konserwacja instalacji elektrycznych – dlaczego ważna? W domu grozi nam od elektryczności wiele niebezpieczeństw – uszkodzone gniazdka elektryczne, żyrandole, przełączniki, urządzenia łazienkowe i kuchenne, takie jak piekarniki elektryczne, kuchenki i bojlery – wszystkie grożą porażeniem prądem. Samodzielne naprawy, ingerencje, długotrwałe obciążanie instalacji elektrycznych, mogą prowadzić do nieszczęść. Właściwa konserwacja instalacji elektrycznej może nas przed nimi uchronić. Nowe instalacje oparte są o najnowsze rozwiązania techniczne, co jest gwarancją bezpieczeństwa i długotrwałego działania.

Modernizacja instalacji elektrycznej. Kiedy konieczna? Niewielkie naprawy instalacji elektrycznej nie wymagają ani formalności, ani projektów. Wystarczy znaleźć usługodawcę. Sprawa jest bardziej skomplikowana, kiedy instalacja elektryczna jest przestarzała i konieczna jest całkowita wymiana elektryki we wszystkich pomieszczeniach – wtedy potrzebujemy dokumentacji projektowo-kosztorysowej, aby zmiany były dostosowane do nowych potrzeb i przepisów.

Modernizacja instalacji elektrycznej powinna zostać poprzedzona ekspertyzą, wykonaną przez rzeczoznawców. Doświadczony elektryk dokona niezbędnych pomiarów, które ocenią stan instalacji elektrycznej i jej zgodności z aktualnymi przepisami. Ekspert powinien ocenić, czy nasza instalacja spełnia normy, będzie jej potrzebna drobna modernizacja czy cała wymiana.

Zaufaj Eljot Kraków

Eljot to grupa specjalistów z dziedziny elektryki, którzy dokonują ekspertyz związanych z elektryką w mieszkaniach i domach. Dzięki takiej wizycie możesz oszczędzić tysiące złotych, które w innym wypadku musiałbyś przeznaczyć na kompletną wymianę elektryki, kiedy konieczna jest jedynie modernizacja. W naszych usługach znajduje się również konserwacja instalacji elektrycznych.

Zapraszamy do kontaktu!

Menu