Projektowanie instalacji elektrycznej

Projektowanie instalacji elektrycznych jest niezbędne każdemu posiadaczowi domu jednorodzinnego i to z wielu powodów. Wśród najważniejszych można wymienić dwa – projekt elektryczny to wygoda korzystania z elektryczności w domu, a ponadto bez niego nie dostaniemy pozwolenia na budowę. Budujesz nieruchomość? Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

Projektant instalacji elektrycznych – to robota dla fachowców!

Każdy, kto choć raz budował nieruchomość lub choćby przeprowadzał remont, doskonale zdaje sobie sprawę, jak cenni są doświadczeni i uczciwi fachowcy. Projektowanie instalacji elektrycznych nie jest bowiem rzeczą prostą i wymaga wiedzy, i umiejętności. Projektant instalacji elektrycznych to osoba z doświadczeniem oraz elektryk z uprawnieniami do 1 kV w zakresie projektowania. Zanim zlecimy fachowcom projekt instalacji elektrycznej, warto mieć juz koncepcję wnętrz, aby precyzyjnie rozprowadzić elektryczność w naszym domu. Umiejscowienie lamp, sprzętu kuchennego, biurek itd. to podstawa do dobrego projektu, który będzie wygodny i funkcjonalny.

Projekt elektryczny – w domu i na zewnątrz

Projekty elektryczne to nie tylko rozmieszczenie gniazdek wewnątrz naszego domu i poszczególnych pokoi, ale również w ogrodzie. Dlatego zanim zamówimy projekt instalacji elektrycznej, musimy znać najważniejsze szczegóły dotyczące zagospodarowania naszych wnętrz oraz ogrodu. Podobnie, jeśli na terenie posiadłości będą budynki gospodarcze, osobny garaż itd. – należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie tam konieczność korzystania z prądu i w jakim miejscu będzie to najwygodniejsze. Odpowiedzią na te pytania może zająć się architekt wnętrz i ogrodów. Na podstawie tych planów tworzy się projekt elektryczny.

Projekty elektryczne a pozwolenie na budowę

Gotowy projekt elektryczny to konieczność również ze względów formalnych. Bez niego nie otrzymamy bowiem pozwolenia na budowę. Projekt określa schematy i plany instalacji elektrycznej w domu -podstawowe parametry, rozwiązania, dobór materiałów itd. Na podstawie takiej dokumentacji możliwe jest rozmieszczenie w budynku tras przewodów, gniazd wtyczkowych czy opraw oświetleniowych. Na szczęście nie musi być on od razu w 100% szczegółowy – dokładane wyliczenia można przeprowadzić już w trakcie budowy nieruchomości.

W Eljot od lat tworzymy szczegółowe projekty instalacji elektrycznej. Nasz zespół to doświadczeni elektrycy, którzy zwracają uwagę nie tylko na Państwa wygodę i najwyższą jakość materiałów, ale i wykonują swoją pracę solidnie i rzetelnie, w wyznaczonych przez Państwa terminach.

Potrzebujesz projektu instalacji elektrycznej? Zgłoś się do specjalistów w branży!

CENA

Bezustannie dążymy do poszerzania rangi oferowanego asortymentu. Jesteśmy także otwarci na negocjacje podczas ustalania ceny za wynajem. Atrakcyjność ceny wzrasta wraz z wydłużeniem okresu wynajęcia.

Menu