Inteligentne instalacje elektryczne

Koszt instalacji elektrycznej w domu to jedno. Drugie to oszczędność przez wiele lat użytkowania prądu w naszych domach. Inteligentna instalacja elektryczna domu potrafi radykalnie zmniejszyć koszty zużycia prądu i zwiększyć komfort korzystania z elektryczności. Dlatego właśnie warto się nią zainteresować.

Inteligentna instalacja elektryczna domu – co to jest?

Inteligentne instalacje pozwalają na pewną automatyzację w domach i mieszkaniach, takie jak sterowanie oświetleniem, chłodzeniem, ogrzewaniem, zużyciem prądu itd. To ogromna oszczędność oraz wygoda. Wystarczy jeden przycisk, żeby wyłączyć np. niektóre urządzenia w domu, gniazdko w pokoju dziecka, zamknąć rolety w oknach, włączyć zraszacze. Możliwe jest też np. dostosowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach domu do potrzeb, np. inna temperatura w sypialni, inna w łazience, a jeszcze inna w piwnicy. To niesamowita wygoda i oszczędność prądu, ogrzewania itd.

Czy potrzebne są specjalne pozwolenia?

Żeby stworzyć inteligentne domowe instalacje elektryczne nie trzeba starać się o żadne dodatkowe zezwolenia. W przypadku budowy domu wymagany jest projekt instalacji elektrycznej, ale ten obowiązek dotyczy każdej instalacji elektrycznej. Warto pamiętać, że inteligentna instalacja może być zamontowana tylko w części domu i nie musi być wykonana od razu. Warto jednak zaplanować taką realizację w projekcie, nawet jeśli jest wykonanie będziemy rozkładać w czasie – późniejsze dostosowanie może być kosztowne.

Inteligentna instalacja elektryczna w Polsce

Eksperci przyznają, że choć w naszym kraju to nadal egzotyka, to w zachodniej Europie, np. w Niemczech to standardowy etap budowy. Znaczne oszczędności, komfort takiego mieszkania i bezpieczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób również w naszym kraju decyduje się na takie rozwiązania. Warto je wziąć pod uwagę, kiedy remontujesz lub budujesz nieruchomość.

Dlaczego Eljot Kraków?

Nasi eksperci to elektrycy z dużym doświadczeniem, którzy w swoim portfolio mają również podobne realizacje. Dzięki temu masz pewność, że w Twoim domu montaż inteligentnych instalacji obędzie się bez komplikacji i dodatkowych kosztów finansowych. Zaufało nam już setki klientów z całego Krakowa i okolic. Zaufaj i Ty!

Menu